český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Tomáš  Talián

AKTUALITY Z REDAKCE

Čas oponou trhl

V  den , kdy vychází můj úvodník, se před šesti lety rozhodl JUDr. František Talián, že mě přijme pod svá ochranná křídla. Při svém mládí jsem neznala ani jeho, ani časopis, ve  kterém mi bylo nabízeno místo. A už vůbec jsem netušila, jak moc mi změní život.

Díky své práci jsem měla mimo jiné možnost poznat desítky zajímavých osobností, zjistila informace rozšiřující mé obzory a v několika případech získala také přátele, jichž si vážím a za jejichž přízeň jsem moc ráda.

Samozřejmě ne vždy bylo slunečno. Objevily se i mráčky v podobě nepřejícníků, kteří než by radši udělali něco pro sebe nebo své okolí, napsali či řekli nějaký plivanec a měli pocit, že vyhráli. Opak je pravdou, ale vyvracet jim jejich pravdu nebudu. Na to jsem nikdy neměla a dodnes nemám ani čas, ani chuť. Přesvědčené nepřesvědčíte o jiné možnosti vidění situace.

Jenže čas oponou trhl a po skoro šesti letech mě osud odvívá jiným směrem. Od změny znovu očekávám to, v co jsem doufala při nástupu do redakce – že mě v životě posune zase dál. Akorát od minulého „přestupu“ je tento bolestnější. Rozhodování nebylo snadné, a přiznávám, že sem tam ukápla i nějaká slzička. Proto jsem nesmírně vděčná paní šéfredaktorce, že byla při našem zásadním rozhovoru velkorysá. To ona je vždy, ale přece jen jsem nečekala takovou míru empatie a  porozumění. A za to jí velmi děkuji a vážím si toho.

Svým textem bych se ráda rozloučila nejen s redakcí, ale také s vámi, milí čtenáři. Protože bez vás by naše práce nebyla potřeba. Mnoho a mnoho z vás mi po celou dobu volalo či zasílalo milé dopisy jako reakci na  mé texty. Věřte, že to pro mě bylo velké povzbuzení ve chvílích, kdy mysl umdlévala. Přece jen nejsem novinář, ale svou práci jsem se snažila dělat vždy na maximum.

Proto chci velmi poděkovat za přízeň, kterou jste mi všichni, jak čtenáři, tak kolegové v redakci, dávali najevo, a přeji vám i časopisu spolu s klasikem: „Dobrá a ještě lepší jitra.“ A nejen jitra.

Mgr. Jitka Neureuterová, bývalá tajemnice redakce

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Tomáš Talián

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test