český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Tomáš  Talián

AKTUALITY Z REDAKCE

Sbohem, okurky…

My, Češi, nejsme zdaleka jediní, kdo mívá v létě okurkovou sezónu. Tohle období, kdy se děje minimum mediálně významných událostí, dobře znají i v jiných koutech Evropy, potažmo světa. Poláci mají „sezon ogórkowy“, Britové „silly season“ neboli hloupé období, Němce trápí takzvaně „Sommerloch“ aneb letní díra, během níž se v médiích místo seriózních zpráv pravidelně objevují různé senzace. Jak napovídají následující novinové titulky, ani letos tomu nebylo jinak.

O osušku v akvaparku se porvalo 40 lidí, jeden muž skončil v kómatu. U Dánska se objevil tak obří žralok, že z toho expert skoro spadl ze židle. Návštěvníci zoo vyškrábali svá jména na záda nosorožce. Šofér vezl v přívěsu pro koně osmnáct dětí z tábora, přišel o řidičák. V olomoucké Bille došlo k velké tuňákové loupeži, muž chtěl ukrást dvacet plechovek. Lupič v kukle přepadl v Šumperku poštu, z místa činu odjel na invalidním vozíku. Valašská radnice varovala občany před medvědem, vyklubal se z něj pařez. Ve slovenské jeskyni objevili stalagmit ve tvaru mužského přirození. Německo nasadilo do boje s kůrovcem prapor granátníků. Trump zrušil cestu do Dánska, protože mu země nechce prodat Grónsko. NASA vyšetřuje historicky první obvinění z trestného činu ve vesmíru.

Co titulek, to příběh – často dost neuvěřitelný nebo natolik bizarní, že by i Stoletý stařík, literární postava, které každodenní porce absurdna zajistila dlouhověkost, při čtení novin překvapeně povytáhla obočí. A co teprve my, běžní čtenáři? A co spisovatelé – profesionálové na příběhy? Jak se asi při čtení všech těch titulků z okurkové sezóny tváří? Určitě jim musí přinést spoustu inspirace. Možná jim tohle období dokonce přijde prima. Prima sezóna. Možnost zeptat se na názor Josefa Škvoreckého, už sice nemáme, zato s ním můžeme strávit několik okamžiků v aktuální rubrice Portrét, která začíná nenápadným titulkem: Originální humorista a kronikář moderních českých dějin.

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Tomáš Talián

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test