český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Tomáš  Talián

AKTUALITY Z REDAKCE

Ou! Tady byl kouč…

Po dlouhé době jsem viděla IksYpsilona. S IksYpsilonem jeho korejská firma odjakživa pracovala jako s někým, kdo jednou zachrání svět. Konsilium personalistů si ho zakroužkovalo jako osobu, ze které stojí za to vyšlechtit Šéfa s velkým Š, protože tam je ten POTENCIÁL.

Jeden rok talentovaný zaměstnanec, druhý rok zaměstnanec roku, třetí rok ten, co maká na sto čtyřicet procent a za prémie může letět přes Silvestra na Maledivy, čtvrtý rok dostává kouče, pátý rok dva kouče, šestý rok je VIP talent na úrovni Evropa, sedmý rok nepsaný inovátor roku, osmý rok někdo, kdo si může potřást rukou s viceprezidentem firmy, devátý rok se svým unikátním know-how objíždí všechny konference na téma „záchrana světa“, desátý rok má vlastního portýra, který ho doprovází na cestách výtahem… Ne, přeháním. Moc daleko od pravdy ale nejsem.

Jeho firma ho detekovala jako cosi výjimečného, a tak nechala plejádu koučů a mentorů, aby se na něm, který kdysi nastoupil do zaměstnání jako normální a relativně sympatický kluk, pořádně vyřádila. To vše pod hlavičkou populárního sloganu „nabízíme rozvoj“.

O deset let později přichází rozvinutý IksYpsilon na pivo. Oči má prázdné, tvář unavenou. Má se samozřejmě dobře, jen je toho „teď“, myšleno posledních pár let, na něj trošku moc. Zatímco vymýšlel plány na spásu světa, děti mu nějak vyrostly. Kamarádi nejsou, jen kamarádi z práce, co jim říkáte kamarádi, protože máte společné záliby jako Excel, inovace a normování. Sedí jako hromádka neštěstí a vy máte strach na něj promluvit, aby se pod nečekaným přívalem slov nezhroutil. Jeden by řekl, že dopije a půjde si to hodit.

Tak se ptám sama sebe, jestli to celé není vlastně dost šílené. Tohle je opravdu to štěstí na konci kariérního žebříčku? To, kam vás dostanou, když kývnete, že do toho jdete? Meta, která by měla být zároveň výzvou i lákadlem? Jestli jo, pak mám hned druhou otázku. Dá se takový rozvoj s díky odmítnout?

 

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Tomáš Talián

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test